
Oplevelser for alle
Holder du af inspirerende samtaler, ny viden og gode oplevelser i hyggelige omgivelser?
Til Sprogense mødes sprogforskere, professionelle kommunikatører, kommunikationsrådgivere, undervisere, studerende og andre, som indgår i det sprogfaglige fagfælleskab. I løbet af festivalen er der rig mulighed for hygge, vidensdeling, netværke og fordybelse.
Er du til hyggelig festivalstemning, oplevelser, hygge og læring sammen med familien, børn og børnebørn, har sprogfestivalen også en lang række gratis aktiviteter, oplevelser og musik til hele familien.
Mød Emma fra Kreabix på Ramasjang
Kom og vær med, når Emma åbner sit magiske rejseværksted og slipper fantasien løs.
Børnene bliver taget med på en underholdende og finurlig rejse, når Emma finder gammelt skrammel og bygger et fuldstændig fantastisk, totalsejt og helt unikt genbrugsvidunder.
Med hjælp fra publikum vil Emma bygge og være kreativ i ægte Kreabix-stil, hvor alting kan bruges til noget – så længe man bruger sin fantasi.

Rådhuspladsen 2
5450 Otterup
Mandag | 09:00-15.00 |
Tirsdag | 09.00-15.00 |
Onsdag | 09.00-15.00 |
Torsdag | 09.00-17.00 |
Fredag | 09.00-13.00 |